Viniční altán Grébovka
Půvabný dřevěný altán Grébovka ve vinohradských vinicích je fascinující historickou památkou a zároveň příjemným vyhlídkovým místem. Tento altán je současně také jedna z nejromantičtějších vináren v Praze, kde Vám nabídnou vína z vinice, která se rozkládá přímo pod vámi.
Pozoruhodný altán vznikl díky iniciativě Moritze Gröbea mezi lety 1871 až 1888, kdy uprostřed vinic nechal postavit neorenesanční vilu, kterou doplňoval tento dřevěný altán. Architektonická klenotnice, navržená Antonínem Barvillem a Josefem Schulzem, sloužila v minulosti i jako hudební pavilon a vyhlídka do údolí Botiče.
Po mnoha letech zanedbání a poškození za druhé světové války, altán a jeho okolí prošly rekonstrukcí v letech 2003 až 2007. Dnes se altán opět těší oblibě jako místo pro svatební obřady a kulturní události, a to díky svému bohatému kulturnímu dědictví a malebnému prostředí vinic. Navštivte tento klenot, který nabízí nezapomenutelný zážitek a relaxaci v krásném prostředí Grébovky.
Praktické informace
okres Praha
Praha
Česko
Dostupnost může být dočasně pozměněna okolnostmi, které bohužel nedokážeme zjistit.
O případných nesrovnalostech nás prosím informujte.
Štítky:
Tento tip na výlet již navštívilo
Další tipy na výlet v okolí
Bahenní lázně Járy Cimrmana
Málo kdo ví, že v Praze na Slatinách se skrývají bahenní lázně Járy Cimrmana, do kterých se místní obyvatelé už odedávna chodí potají v noci a nebo brzo k ránu koupat, a to pro jejich léčebné účinky.
Nejmenší dům v Praze
Nejmenší dům v Praze má na šířku pouhých 2,25 m. Byl postavený v roce 1853 podle návrhu architekta Josefa Liebla a cílem bylo zaplnit dřívější uličku mezi Řásnovkou a palácem kláštera sv. Anežky. Zpočátku se v domě nacházely dvě za sebou jdoucí ...
Nejužší ulička v Praze
Jde o poslední zachovalou požární uličku na Malé straně. Tyto uličky vznikaly po roce 1503 a měly zpomalovat šíření požáru mezi tehdejšími dřevěnými domy a v některých místech (jako v tomto případě) sloužily také jako přístupový koridor ...