Rejvíz - naučná stezka - Mechové jezírko
O Rejvízu se často mluví jako o nejkrásnějším místě v Jeseníkách. Vyznáte se tu celkem snadno, roubené domky a chalupy totiž lemují pouze hlavní silnice, a těch není mnoho. Hned na začátku obce doporučujeme navštívit penzion Rejvíz, kde kdysi majitel vyřezával do opěradel židlí portréty svých štamgastů. O kousek dál v centru osady stojí kostel Jména Panny Marie. Byl postaven na začátku 19. století a je jen o pár desítek let mladší než samotná osada, v minulosti proslulá zejména díky těžbě dřeva a železných rud.
U penzionu navíc začíná naučná stezka, která po lesních cestách a pohodlných dřevěných chodníčcích vede do středu rozsáhlého rašeliniště a k Mechovému jezírku. Pověst vypráví, že zvláštní krajinou kolem Rejvízu bloudí přízrak pastýře Gilla – jeho vyřezávanou sochu si prohlédnete v penzionu Rejvíz – a že když se pozorně zadíváte na temnou hladinu jezírka, uvidíte věž bájného potopeného města. Jeho obyvatelé údajně vyhnali věrozvěsty Cyrila a Metoděje a bůh je za trest nechal i s městem zmizet v močále.
Praktické informace
okres Jeseník
Olomoucký kraj
Česko
Dostupnost může být dočasně pozměněna okolnostmi, které bohužel nedokážeme zjistit.
O případných nesrovnalostech nás prosím informujte.
Štítky:
Tento tip na výlet již navštívilo
Další tipy na výlet v okolí
Kaple sv. Anny - Zlaté Hory
Kaple sv. Anny je poslední hornická modlitebna (z původních čtyř), která zůstala v Horním Údolí zachována. Vznikla v letech 1890 až 1891, kdy nahradila původní vyhořelou dřevěnou kapli. V roce 1996 se jí bohužel propadla střechova, krov a strop ...
Maria Hilf - poutní místo Panny Marie Pomocné
Poutní místo Panny Marie Pomocné (Maria Hilf) se nachází poblíž města Zlaté Hory. V první polovině 18. století zde byla vystavěna dřevěná kaple, později přestavěná na kostel. Bohoslužby v kostele se konaly až do roku 1955, kdy je komunistické ...
Sluneční brána - Jeseník
Slunenčí brána je dominantou sochařské Cesty života, kterou tvoří 11 kamenných soch a sousoší rozmístěných na Jižním svahu. Autorem soch je sochař Jan Šimek, který na nich pracoval v letech 1980-1985.